فیلیپین

بررسی شرایط بازار کار در فیلیپین، یکی از مهم ترین گزینه‌های مورد بررسی برای اخذ ویزای کار در کشور فیلیپین است.داشتن اطلاعات در خصوص وضعیت اقتصادی و همین طور متوسط میانگین درآمد در این کشور ،اسامی مشاغل مورد نیاز در فیلیپین و همین طور نرخ بیکاری در بازار کار در فیلیپین تاثیر مستقیم دارد. میزان مهاجرت به کشور فیلیپین با توجه به تغییرات شرایط اقتصادی در این کشور و همین طور فراهم بودن نسبی شرایط کار امروز بیشتر از قبل رو به افزایش است. در این مقاله سعی داریم شرایط بازار کار در فیلیپین را مورد بررسی قرار دهیم.

هر فردی برای مهاجرت به کشور فیلیپین برای زندگی و کسب و کار، باید شرایط بازار کار این کشور را مورد تحقیق قرار دهد، سپس متناسب با شرایط پیش رو برای اخذ ویزای کار و اقامت در کشور فیلیپین اقدام نماید. کشور فیلیپین به نسبت گذشته بر اساس رشد اقتصادی و فناوری در این کشور تقریبا با 6% افزایش پذیرش مهاجر را داشته است. شرایط زندگی در فیلیپین به گونه‌ای است که حتی با وجود درآمد کم و حقوق پایین کارمندی در این کشور خیلی از افراد تمایل به اخذ ویزای این کشور را دارند. برای داشتن اطلاعات به روز و کامل درباره بازار کار در فیلیپین با همکاران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد در دفاتر تهران و شیراز در ارتباط باشید.

 

شرح مختصری از اقتصاد و کار در کشور فیلیپین

فیلیپین یکی از کشورهایی است که افراد زیادی آن را برای کارکردن انتخاب می کنند. نرخ اشتغال در کشور فیلیپین در حدود 95.40 درصد اعلام شده است. آمار‌ها و بررسی‌ها نشان می دهد که میزان حقوق و درآمد در کشور فیلیپین معیار‌های مشخصی دارد و اینطور که معلوم است افراد بر اساس مهارت خود دسته بندی می شوند. میزان حقوق بر اساس شرایط کار سنجیده شده و پرداختی‌ها در نهایت بر اساس سختی و آسانی کار متفاوت است. درصد افزایش سرمایه در کشور فیلیپین در سال 2018 به میزان 56.334 درصد گزارش شده است،این درصد در کمترین حالت ممکن به عدد 4/37 درصد رسیده است. شغل‌هایی که زیر نظر نظام پزشکی و داروسازی هستند، مثل پرستاری و پزشکی و پیراپزشکی در کشور فیلیپین درآمد‌های بالایی را به خود اختصاص داده اند. بطور مثال درآمد یک پزشک در کشور فیلیپین 13 درصد بیشتر از ایران می‌باشد. این میزان درآمد برای تیم‌های برنامه نویسی به دلیل رشد فناوری در این کشور رتبه خوبی را به خود اختصاص داده و وضعیت دریافتی یک برنامه نویس در این کشور نسبتا عالی گزارش شده است.

 

بازار کار در فیلیپین

فیلیپین یک کشور تازه قدم گذاشته در حوزه صنعت می‌باشد، به همین دلیل اقتصاد این کشور چون گذشته بیشتر بر پایه کشاورزی و خدمات و تولید قرار گرفته و در این زمینه پیشرفت داشته است. این کشور خیلی کمتر از کشور‌های همسایه با بحران بیکاری مواجه بوده است به گونه ای که از سال 2004 به بعد بیکاری در این کشور بسیار کاهش یافته و در اواخر سال 2018 این نرخ به کمترین درصد خود در سالهای اخیر یعنی 3/7 درصد رسیده است. بیشتر مهاجران با تکیه بر حرفه قبلی خود وارد کشور فیلیپین می‌شوند، به این دلیل که این شیوه روند اخذ ویزای کار را برای افراد راحت تر کرده زیرا شرکت مد نظر شرایط کاری شما را تضمین می‌کند، اما اگر با ورود به فیلیپین به دنبال حرفه ای هستید ،مطلع باشید که اولویت با نیرو‌های بومی فیلیپینی است، مگر اینکه مهارت و حرفه‌ای پیشرفته شما برای کارفرما اثبات گردد.

 

اکثر مهاجرانی که قبل از ورود به کشور فیلیپین شغل مشخصی ندارند، باید خود را برای کار در مناطق خاص که اصولا برای نیرو‌های غیر بومی در هر کشوری در نظر گرفته می‌شود آماده کنند. مهارت شما و همین طور جایگاهی که در آن به دنبال کار هستید، در یافتن راحت و سخت کار تاثیر دارد. بنا به تحقیقات انجام شده بازار‌های شغلی مورد علاقه بیشتر مهاجران در کشور فیلیپین مراکز تلفن (call center) و آموزش زبان است. میزان حقوق دریافتی در کشور فیلپین بر اساس رشد اقتصادی این کشور رو به رشد بوده و متخصصان فناوری اطلاعات و یا کارمندان پشتیبانی فناوری و همین طور پشتیبانی در مراکز تلفن به طور متوسط نسبت به کشور‌هایی مثل به استرالیا، ایالات متحده، کانادا و اروپا حقوق کمتری دریافت می‌کنند.گزینه های بسیار کمی برای مهاجران مایل به کار در فیلیپین وجود دارد و بازار کار با توجه به مهارت‌های کم مورد توجه در این کشور برای مهاجرت در حالت متوسط قرار دارد.

 

لیست مشاغل مورد نیاز در کشور فیلیپن

  • نیروی پشتیبان وپاسخگوی مرکز تماس (BPO)
  • مشاغل زیر مجموعه فناوری اطلاعات (IT)
  • مهندس کامپیوتر/ نرم افزار
  • حقوق و وکالت امور قانونی
  • طراحی و معماری
  • حسابداری / مدیریت بازرگانی/ امور مالی
  • کسب و کار در رشته‌های مهندسی
  • حوزه پزشکی و کادر درمانی
  • مشاوره بازاریابی و مدیریت فروش
  • نویسندگی (مقاله نویسی؛ جمع آوری گزارش؛ روزنامه نگاری و….)

 

متوسط درآمد مشاغل مختلف در فیلیپین

بر اجرای قوانین کار در شرکت‌های فعال در فیلیپین، وزارت کار و اشتغال (DOLE) و آژانس وابسته به آن،کمیسیون ملی دستمزد و بهره وری (NWPC) نظارت دارد. این سازمان‌ها در حالت کلی مقررات و قوانین کار را برای شرکت‌های مشغول به فعالیت در فیلیپین وضع کرده و نسبت به پرداخت به موقع حق و حقوق کارمندان و علاوه بر آن رعایت قوانین کار از طرف آنها حساس می‌باشند.حقوق کارمندان و نیرو‌های شاغل زیر نظر اداره کار در فیلیپین بین 1200 پزوی فیلیپین یا 23.20154 دلار آمریکا در هر ماه (حداقل حقوق و دستمزد) تا 550000 پزوی فیلیپین یا با 10634.04095 دلار آمریکا در هر ماه (حداکثر حقوق و دستمزد) در حال تغییر است. شرایط اقتصادی، میزان کار انجام شده، اضافه کاری، تخصص و رشته کاری هر فرد در دریافتی خالص حقوق در این کشور تاثیر دارد.متوسط حقوق و دستمزد 29000 پزوی فیلیپین یا 560.70398 دلار در هر ماه است، این بدین معنی است که نیمی (50 درصد) از مردم کمتر از 29000 پزو و نیمی دیگر بیش از 29000 پزو کسب درآمد می کنند. بین نیروی پر درآمد و کم درآمد در کشور فیلیپین یک تعادل نسبی برقرار است، این مقدار متوسط، میزان میانگین حقوق و دستمزد را نشان می دهد.

آموزش و اخذ دیپلم