دانمارک

آمار خدمات مهاجرت به دانمارک نشان می دهد که مردم بیشتر از همیشه در حال سفر به دانمارک برای زندگی، تحصیل و کار هستند.  آنها جذب حومه شهر خیره کننده، غذا و استاندارد زندگی عالی در شهرهای بزرگ این کشور اروپایی شده اند. دانمارک در رتبه بندی کیفیت زندگی دارای جایگاه بالایی است و جای تعجب نیست که محبوبیت آن همچنان رو به افزایش است.

 

دریافت ویزای کاری دانمارک

دانمارک یک کشور عضو شهروندی اتحادیه اروپا است که کارگران ماهر از سراسر جهان را برای مشاغلی که کمبود نیرو دارد تشویق به مهاجرت می کند.  دانمارک دارای یک سیستم ویزای کار به نام طرح لیست مثبت (Positive List scheme) برای کمک به پر کردن کمبود مهارت ها است.اگر در حال برنامه ریزی برای رفتن به دانمارک برای کار یا راه اندازی کسب و کار خود هستید باید به فکر یک جواز کار باشید.اگر از خارج از اتحادیه اروپا هستید، احتمالا به اجازه اقامت در دانمارک نیاز دارید که دانمارک چند گزینه مجوز کار مختلف ارائه می دهد. اگر برای کار کردن به دانمارک می آیید و آن شغل دارای کمبود کارکنان ماهر است، گرفتن مجوز کار دانمارک برای شما آسان تر خواهد بود.

کار در دانمارک

اگر در حال آمدن به دانمارک برای انجام کاری باشید که به طور قابل توجهی میانگین حقوق کار بالایی دارد و یا کارفرمایی است که توسط دولت به عنوان یک استخدام کننده بین المللی تایید شده باشد در اینصورت ممکن است ویزایی به شما ارائه شود.درخواست نامه می تواند به صورت شخصی یا توسط کارفرما پردازش شود. اولین گام در فرآیند درخواست مجوز این است که شما باید برای سفارش ID ثبت نام کنید و هزینه مدیر را بپردازید.کشور دانمارک تحت پوشش کارت آبی اتحادیه اروپا (EU Blue Card) نیست. هزینه ها برای بیشتر ویزاهای کار در دانمارک قابل پرداخت است. درخواست نامه می تواند به صورت آنلاین یا شخصا در سفارتخانه های محلی دانمارک انجام شود. تمام متقاضیان باید اطلاعات بیومتریک، از جمله عکس ها و اثر انگشت را ارائه دهند.این کار معمولا قبل از مسافرت به دانمارک در سفارت محلی کشورتان انجام می شود، گرچه برخی اختلافات در این فرایند وجود دارد که بستگی به مکان و زمان درخواست توسط شما دارد.

 

درخواست ویزای کاری دانمارک

بعد از ارائه درخواست نامه شما باید بین یک تا سه ماه برای دریافت ویزای کار منتظر باشید که معمولا باید مدارک زیر را ارئه دهید:

  • فرم درخواست تکمیل شده
  • یک گذرنامه معتبر با اعتبار حداقل سه ماه پس از انقضای ویزا
  • یک عکس گذرنامه ای جدید
  • اثبات وضعیت مالی شما
  • شواهد مبنی بر درخواست شما، مانند یک قرارداد کاری یا طرح کسب و کار برای شروع تجارت شخصی.

اگر شما دارای اجازه کار در دانمارک هستید، می توانید اعضا خانواده خود را نیز بیاورید که شامل فرزند خردسال، همسر یا شریک شما می باشد.بعد از دریافت اجازه کار، مسئولان مهاجرت اطلاعات پایه شما را بر اساس درخواست نامه ثبت می کنند. این بدین معنی است که با هر تغییری در جزئیات، باید به آنها اطلاع دهید تا اطلاعات را به روز کنند.

 

 

آموزش و اخذ دیپلم